Používaním stránok prevádzkovaných PORT system s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

BLOG

Na našom blogu sa môžete dozvedieť množstvo informácií zo sveta financií, taktiež tu nájdete zaujímavé články, doplňujúce informácie o našich službách a možnosti investovania.

5 rád, ako si vybrať pôžičku

Poznáte to – chcete potešiť vašich blízkych, splniť si svoj tajný sen alebo jednoducho potrebujete niečo súrne do domácnosti. Kde však na to vziať peniaze? Ak nemáte nasporené dostatočné množstvo peňazí na jednorazovú investíciu, musíte si požičať. Práve pôžička je pojem, ktorý pri nedostatku financií napadne väčšine ľudí. Ak nad touto možnosťou rozmýšľate aj vy, tu je pár rád, ktoré by ste pri výbere pôžičky mali vziať do úvahy .     1. Objektívne zhodnoťte svoje možnosti Ešte predtým, ako si reálne zoberiete pôžičku, by ste mali porozmýšľať nad svojimi možnosťami. Vezmite do úvahy perspektívu vášho zamestnania, vaše našetrené peniaze a najmä schopnosť pravidelne a načas splácať splátky. Ak sa pre pôžičku rozhodnete, pravdepodobne už nebude krok späť. 2. Zvážte, na čo si budete úver brať Každý by chcel dostať svoje peniaze rýchlo. Zvoliť pôžičku ako možnosť zaobstarania financií by ste mali iba vtedy, keď ste naozaj presvedčený o jej potrebe. Platí jednoduchá rovnica – vec, na ktorú si chcete úver brať by mala mať aspoň takú dlhú životnosť, pokiaľ budete samotnú pôžičku splácať. Preto odporúčam zvoliť túto možnosť najmä pri kúpe hodnotnejších vecí, ako napríklad auto, zariadenie bytu či stavba domu. 3. Overte si spoločnosť Rýchle pôžičky, SMS pôžičky, online pôžičky – všade samé pôžičky. Vo finančnom sektore platí zlaté pravidlo „Dvakrát meraj, raz rež“ dvojnásobne. Peniaze sú naozaj citlivou témou a preto by ste mali venovať svoj čas malému prieskumu spoločnosti, od ktorej si plánujete peniaze požičať. Na internete si nájdite recenzie, prípadne sa opýtajte známych. Mnohokrát platí aj to, že ak sú podmienky až príliš dobré, zrejme to bude podvod. 4. Čítajte aj malé písmenka Ak dostanete do rúk zmluvu o pôžičke, sadnite si k nej a dôkladne si ju preštudujte. Lepšie je prečítať si ju aj viackrát – po podpísaní už bude neskoro. Ak niečomu nerozumiete, poraďte sa, prípadne konfrontujte priamo spoločnosť. Férová firma by pred vami nemala nič zatajovať. 5. Vždy majte rezervu Pri splácaní vždy myslite dopredu! Radšej majte pripravené splátky aj na mesiace dopredu, ako by ste mali na poslednú chvíľu zháňať prostriedky, prípadne sa omeškať s platbou. Mohli by ste sa tak dostať do nepríjemných problémov. Je dôležité mať plán B.
10.08.2017

5 tipov ako investovať

Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako prísť k peniazom. Okrem tých najvšednejších, akými sú práca, pôžičky či predaj produktov a výrobkov, je tu ešte jedno riešenie – investovanie. Investovanie vám môže vyniesť zaujímavé finančné odmeny, môže vás však o vaše peniaze aj pripraviť. Týchto 5 tipov vám napovie, ako správne investovať. 1. Triezvy plán Už pred samotnou investíciou si naplánujte každý jeden krok. Uistite sa, koľko ste reálne schopný investovať tak, aby táto investícia negatívne nepoznačila váš život a život vašej rodiny. 2. Malé sumy? Mnoho ľudí sa napriek plánu bojí investovať vyššie sumy – najmä zo začiatku. Je to v poriadku. Investovať môžete aj menšie sumy a vyskúšať si tak svoje schopnosti na vlastnej koži a bez výrazných strát. 3. Chcem investovať viac Ak ste už v investovaní zbehlý, prípadne ste sa dostali k vyššiemu obnosu peňazí, investujte svoje financie do viacerých fondov. To vaše peniaze ochráni, pretože ak vám jedna z investícií nevyjde, zachrániť vás môžu ostatné. Každý chce peniaze rýchlo, buďte však opatrný! 4. Rezerva Ako sme už spomínali, musíte mať plán. Jedným z nich je nechávať si dostatočne veľkú rezervu na prípad, že by vaše investovanie mohlo skrachovať. Ideálnym riešením je založenie účtu, kde túto nedotknuteľnú rezervu budete mať vždy k dispozícii. Vyhnete sa tomu, že si budete musieť požičať peniaze. 5. Pravidelná kontrola Pravidelne kontrolujte postup investícií, výnosy z nich a aj prípadné straty. S takýmto reportom budú vaše nasledujúce kroky bezpečnejšie a uváženejšie. Ak sa v investovaní začnete naozaj orientovať, ľahko môžete prísť k príjemným peniazom. A ak to s vašimi investíciami nevyšlo podľa predstáv, nezúfajte! Stále máte k dispozícii výhodné rýchle pôžičky, SMS pôžičky či všade dostupné online pôžičky.
27.09.2017

Ako si najlepšie vybrať investičné životné poistenie

Investičné životné poistenie je veľmi populárne a ľudia ho často uzatvárajú, ale čo to vlastne je? Vysvetlíme vám to jednoducho a jasne, máte financie ktoré by ste chceli znásobiť. Znamená to, že uzavriete investičné životné poistenie, vložíte tam Vami určenú sumu a počas doby trvania investičného poistenia sa peniaze vkladajú do rôznych aktivít, ktoré vám prinášajú zisk. Investovanie touto formou je dlhodobé, čo znamená že ho uzatvárate na dobu 7 a viac rokov. Investičné životné poistenie môžeme rozdeliť na poistenie s otvoreným výnosom alebo garantovaným výnosom. Pri garantovanom výnose máte vopred určený percentuálny rast a viete predvídať aké finančné prostriedky môžete za dohodnuté obdobie očakávať. Investovanie s otvoreným výnosom je pre odvážnych ľudí, ktorí radiť riskujú. Je to druh poistenia, v ktorom sa rozhodnete investovať povedzme „do všetkého,“ vzniká tam veľká možnosť nárastu finančných prostriedkov alebo naopak, veľká možnosť straty finančných prostriedkov. Preto je dôležité zhodnotiť, či na to pôjdete pomaly ale isto, alebo budete tlačiť na maximum. Na Slovensku existuje množstvo poisťovní, ktoré ponúkajú investičné životné poistenie, záleží len na vás ktoré si vyberiete. Tento druh poistenia ponúka veľké množstvo poisťovní. Každá z nich, vo vašom mene investuje do niektorého z investičných fondov alebo iných finančných nástrojov. Pokiaľ teda máte reálny a vážny záujem, vyžiadajte si informácie z každej poisťovne a rozhodnite sa pre tú, ktorá Vám najviac vyhovuje. Ak by ste mali pochybnosť, poisťovne vám vedia zaslať návrh zmluvy a v pohodlí domova sa viete rozhodnúť čo naozaj chcete a čo je pre vás nepotrebné, aby ste vložili peniaze tak, aby ste s tým boli spokojní. Každé investovanie je určitým spôsobom riziko, poisťovne investujú do rôznych fondov, preto je dôležité uistiť sa, že poisťovňa s ktorou uzatvárate poistenie má určité meno a postavenie na trhu. V prípade, že si nájdete inú spoločnosť, preverte si, či je riadne zapísaná v Obchodnom registri, má sídlo na Slovensku alebo poisťovňu registruje Slovenská národná banka. Ak si myslíte, že dlhodobé investovanie je pre vás to pravé, teraz máte všetky informácie, ktoré potrebujete. V prípade, ak si to chcete vyskúšať a zistiť priebeh investovania v krátkodobom časovom horizonte, stačí sa u nás registrovať na uvedenom linku https://www.portsystem.sk/investovat.
20.10.2017

Čo je stavebné sporenie?

Už názov napovedá, že sa jedná o sporenie, ktoré úzko súvisí s bývaním. Stavebné sporenie je šetrenie peňazí v spoločnosti (stavebnej sporiteľni), ktorá sa zaoberá úschovou a rozmnožovaním vašich peňazí na konkrétny účel. Účelom dlhodobého šetrenia môže byť čokoľvek, čo súvisí najmä s kúpou bývania, prerábaním bývania, kúpou pozemku... Preto základným účelom je dostatočné financovanie potrieb spojených s vlastným bývaním na území Slovenskej republiky. Stavebné sporenie patrí k najobľúbenejším druhom sporenia. Je to preto, lebo ľudia všeobecne radi zveľaďujú prostredie, v ktorom bývajú, ale aj z praktických dôvodov. Ponúka výhodné podmienky sporenia, ktoré sú pre týchto účastníkov zaujímavé. Na rozdiel od pôžičky ide o dlhodobejší proces.  Dostupnosť finančných prostriedkov zo stavebného sporenia je viazaná určitým konkrétnym časovým obdobím, preto v prípade potreby drobnejších nepredvídaných udalostí v domácnosti, nie je možné peniaze vybrať hneď. Niekedy nastane v dome či byte porucha, prípadne iná nepredvídateľná nepríjemnosť. Tú vám možno sčasti vykryje poistenie domácnosti. Ale sú situácie, kedy možno práve akútne potrebujete nové spotrebiče či nábytok. A práve na to slúžia online pôžičky či SMS pôžičky, ktoré sú veľakrát využívané práve na to, aby sme si s nimi skrášlili obydlie. Medzi ostatné výhody stavebného sporenia patrí napríklad aj to, že štát vám doň každoročne prispieva tzv. štátnou prémiou, ktorá nepodlieha zdaneniu. Výška tejto prémie je určená štátom a pripísaná na účet stavebného sporiteľa každý rok. Vypočítava sa ako určité percento z vašich ročných vkladov. Je to suma, ktorá poteší každého sporiteľa. Na získanie maximálnej sumy štátnej prémie je potrebné vložiť na účet stavebného sporenia vklady vo výške určenej štátom. Konkrétnu informáciu Vám vie poskytnúť poradca v stavebnej sporiteľni, nakoľko sa to každý rok mení. Prémiu môže získať dospelý alebo aj dieťa, ak je na neho založené stavebné sporenie. Okrem bonusu, ktorým je štátna prémia, je stavebné sporenie každý rok úročené fixným úrokom, ktorý sporiteľ získal pri podpise zmluvy o stavebnom sporení. Rovnaký úrok platí aj nasledujúce roky počas celého obdobia sporenia a pripisuje sa na účet stavebného sporiteľa každý rok. Obľúbenosť tohto typu sporenia neustále rastie. Je však nápomocné aj z praktických dôvodov. Dokáže vám pomôcť pri nepredvídaných okolnostiach a umožní vám bývať lepšie, bezpečnejšie a krajšie. Stavebné sporenie je teda nevyhnutnosťou v živote každého človeka. Ak sa stane, že stavebné sporenie nestačí aj na zariadenie bytu či kúpu nábytku, a spotrebičov,  rýchle pôžičky a stavebné sporenie je ideálnym spojením, vďaka ktorému môžete bývať aj vy krajšie a útulnejšie. Splňte si všetky svoje sny o krásnom bývaní.
10.02.2018

Čo je to refinancovanie hypotéky?

Kde všade môžete nájsť pojem hypotéka? V televíznych reklamách, letákoch, v rádiách a samozrejme v bankách. Banky ponúkajú výhodné podmienky, o ktorých ľudia netušia, či sú naozaj výhodné práve pre nich. Bežný človek nerozumie bankovým produktom do hĺbky. V reklamách sa veľakrát spomína aj pojem refinancovanie hypotéky. Banky ponúkajú výhodné pôžičky alebo hypotéku s čo najnižšou úrokovou sadzbou, tak sa to javí ľuďom na prvý pohľad. Ale každý hľadajúci vlastné bývanie sa snaží vyznať sa v tom, čo je naozaj pre neho to najlepšie riešenie. Refinancovanie hypotéky je definované ako splatenie hypotéky iným, novým úverom, zvyčajne s lepšími a výhodnejšími podmienkami. Možno si poviete, že práve refinancovaním sa finančne zaťažíte ešte viac,. Je dôležité vedieť, že jednou z výhod refinancovania je aj fakt, že v období, keď ste si brali hypotéku, mohla byť úroková sadzba vyššia ako v období refinancovania, ale aj na to treba zvoliť to správne obdobie. Klient nad refinancovaním hypotéky zväčša rozmýšľa vtedy, keď sa blíži doba konca fixácie úrokovej sadzby. Fixácia je obdobie, počas ktorej sa výška úrokovej sadzby nemení. Práve v reklamách spomínané skvelé úroky, môžu byť častokrát spojené s nevýhodnou dobou fixácie. Po uplynutí doby fixácie si banka dovolí upraviť úrokovú sadzbu. K dispozícii sú kratšie doby fixácie – zväčša 1-5 rokov a dlhšie doby fixácie – 10 rokov a viac. Fixácia na kratšiu dobu je výhodná z pohľadu menšej úrokovej sadzby, no o to viac sa vám táto hodnota zvýši po jej uplynutí. Môže sa stať, že si na splátku budete musieť požičať peniaze. V tom prípade času na rozhodovanie nie je veľa. Dlhá doba fixácie má zas vyššiu úrokovú sadzbu, no tá sa počas celej doby prakticky nemení. A to ani vtedy, ak by všetky banky v aktuálnom období hromadne znižovali úroky a ten váš by bol zafixovaný na dlhé obdobie, čiže nemenný. Niekedy je dokonca výhodné refinancovať už počas doby fixácie aj napriek pokute. Povedzme, že máte hypotéku, iste viete, že keď sa blíži doba konca fixácie, tak vám to banka  musí oznámiť. V liste vám ponúkne novú výšku úrokovej sadzby, ak sa vám zdá vysoká, tak po dohode s bankou vám môžu ponúknuť o niečo nižšiu. Ale pre vás aj to môže byť stále veľa. Banka samozrejme potrebuje zarobiť a práve úroky sú zdrojom jej príjmov. Zadlženosť ľudí je dosť vysoká a príjem zo zamestnania nemusí stačiť na pokrytie zvýšených splátok. Vyhľadať dobrého finančného poradcu, ktorý sa vám bude venovať niekedy stojí dosť času a energie. Existuje však aj iná možnosť! Všetko však treba riešiť s chladnou hlavou a najmä s ľuďmi, ktorí sa v tomto odvetví pohybujú. Nemusíte nikam chodiť tým odborníkov sa postará o riešenie pre vás. Pri akýchkoľvek problémoch sú k dispozícii aj pôžičky rýchlo a jednoducho!
10.02.2018

Finančný poradca alebo pracovník v banke?

Počas svojho života sa mnohokrát stane, že potrebujeme poradiť vo veciach finančných alebo poistných, ak potrebujete peniaze rýchlo, tak existujú rôzne rýchle pôžičky, online či SMS pôžičky. Väčšina z nás sa v tomto sektore príliš neorientuje. Každý človek má iné zameranie a preto je možné, že by sme si vlastným pričinením spravili skôr škodu. Našťastie sú tu ľudia, ktorí sa v tomto odvetví pohybujú a čo je najdôležitejšie, majú skúsenosti v danom obore. Kto nám vie ale pomôcť viac a výhodnejšie – finančný poradca alebo pracovník v banke? Finančný poradca aj pracovník v banke majú vzdelanie, vďaka ktorému nám vedia ponúknuť to pravé pre vás. Je to ale naozaj tak? Kto vám ponúkne lepšie pôžičky? Treba si uvedomiť, že pracovník v banke je zamestnaný samotnou bankou či poisťovňou. Keďže je táto inštitúcia jeho zamestnávateľom, jeho povinnosťou je robiť to, čo chce ona – predávať jej pôžičky. Vieme, že výhodnosť produktov sa medzi bankami a poisťovňami veľakrát líši. Pracovník v banke vám nepovie, že konkrétny produkt nie je výhodný a že v druhej banke nájde lacnejší. Je zamestnanec a jednoducho musí predávať produkty svojej inštitúcie bez ohľadu na to, či sú výhodné alebo nie. Okrem toho títo pracovníci sú mnohokrát obmedzení iba na jeden druh poistenia, prípadne hypotéky. Ak máte záujem o viac poistení, musíte navštíviť viac pracovníkov, a to je nepohodlné a nepraktické. Finančný poradca nepracuje priamo v banke. Je veľa spoločností, ktoré ponúkajú možnosti finančného poradenstva. Tento pracovník sa zväčša orientuje v celom finančnom portfóliu klienta. Jeden človek teda dokáže zaobstarať všetky produkty, čo oceníte najmä vtedy, keď potrebujete vybaviť viac záležitostí. Okrem toho je finančný poradca samostatná jednotka – pracuje so všetkými bankami a poisťovňami. Vie vám teda povedať, v ktorej inštitúcii je konkrétne poistenie, úver, pôžička či hypotéka najvýhodnejšia. Je platený províziou z predaja. Dokáže vám ušetriť kopu peňazí a času, alebo sa orientuje výhradne na to, že poradí produkt, z ktorého má on najväčší provízny zisk. Ideálne riešenie je, vybrať si človeka, ktorý má dobré referencie, že sú s jeho službami a poradenstvom spokojní iní ľudia. Lebo všetko závisí aj od lojality konkrétneho človeka, nech už pracuje kdekoľvek. Avšak je iba na vás, koho si vyberiete. Či je to finančný konzultant alebo pracovník v banke či poisťovni, vyberajte uvážlivo! Rozhodnutie je iba vo vašich rukách. V každom prípade je dôležité, aby ste si overili, či daná osoba skutočne pracuje pre uvedenú inštitúciu, aby ste nenaleteli podvodníkovi, ktorý príde ku vám domov, a podpíše s vami nevýhodnú zmluvu a ešte vás navyše oberie o peniaze. Niekedy je málo času na rozhodovanie, a hľadanie správneho poradcu. V takom prípade ušetrite kopec času tým, že môžete získať peniaze online z pohodlia domova.
10.02.2018

Hypotéka pre mladých

Mladí ľudia majú rôzne sny. Sú ambiciózni a spravia všetko pre to, aby si ich splnili. Či už je to túžba osamostatniť sa a zriadiť si vlastné bývanie, rozbehnúť vlastnú firmu alebo napríklad cestovať, či venovať sa tvorivej činnosti. Poháňa ich vpred túžba, spojená s predstavou, aký je to úžasný pocit, keď sa to podarí zrealizovať. Aká je to voľnosť mať vlastné bývanie a v ňom rozhodovať sám za seba. Vytvoriť si ho podľa svojich predstáv. Jedna vec je pri všetkých týchto snoch spoločná. Ak chcú ísť vlastnou cestou, potrebujú na to peniaze. Často teda hľadajú možnosti, kde si peniaze požičať a pri neodkladných snoch chcú mať tie peniaze rýchlo. Peniaze sú dôležité nielen na plnenie si svojich snov, ale aj na každodenný život. Vlastný vysnívaný byt je možné riešiť hypotékou. A práve hypotéky pre mladých sú čoraz obľúbenejšie, je to investícia, ktorou sa splní váš veľký sen vlastného priestoru pre život! Ale rovnako dôležité je plniť si aj malé sny. Zariadiť si všetko, čo k šťastnému životu človek potrebuje a to vám pomôže zrealizovať pôžička. Možností je niekoľko – využiť rýchle pôžičky, SMS pôžičky alebo obľúbené online pôžičky, alebo sa rozhodnúť pre hypotéky. Hypotéky pre mladých sú ohraničené vekom žiadateľa, ktorý má mať od 18 do 35 rokov v čase podania žiadosti. Tieto hypotéky sú podporované štátnym príspevkom, čo je bonusom pre mladých, aby v konečnom dôsledku zaplatili menej peňazí. Toto zvýhodnenie platí počas doby 5 rokov od poskytnutia danej hypotéky. Samozrejme, existujú aj ďalšie podmienky, ktoré záujemca musí spĺňať. Jednou z nich je aj príjmový strop, ktorý nesmie byť prekročený. Pri manželoch sa suma finančného stropu zdvojnásobí. Hypotékou pre mladých sa môže financovať kúpa nehnuteľnosti na bývanie, výstavba alebo rekonštrukcia. Maximálna suma úveru s príspevkom je 50.000 Eur a zároveň sa dá financovať maximálne do 70% hodnoty nehnuteľnosti. Ak časť úveru túto sumu prekračuje, úročí sa štandardnou úrokovou sadzbou bez štátneho príspevku. Od 1. januára 2018 sa podmienky čiastočne zmenili v tom, že banka nebude znižovať každý mesiac splátku o štátny príspevok, ale forma pripisovania štátneho príspevku pre mladých sa mení na daňovo odpočítateľnú položku. Štátny príspevok  sa odráta iba raz ročne, a to tak, že klient zaplatí na dani z príjmov menej, alebo mu daňový úrad vráti preplatok na dani. Preto už hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých môžu ponúkať aj ostatné banky, nie len hypotekárne banky. Mladí ľudia berú hypotéku ako dlhodobý záväzok. Ak je nutné riešiť krátkodobé finančné potreby, ktoré sa nedajú vykryť hypotékou, sú tu dostupné pôžičky. Na rozdiel od hypoték, sú iba krátkodobým záväzkom, zároveň ich vybavíte rýchlo a jednoducho.  
21.03.2018

Inovatívne investovanie a pôžičky na pár klikov

V dnešnej dobe vieme vybaviť prakticky všetko online, nemáme problém objednať kvety priateľke či vybaviť dôležité doklady, prečo teda neskúsiť investovať či požičať si online? Rýchla a pritom dobrá pôžička nemusí byť tá, ktorú Vám ponúkne obchodník na pobočke ale tá, ktorú si vyberiete aj vybavíte online. Systém požičiavania si peňazí prostredníctvom internetu funguje už dlhšiu dobu v zahraničí, kde bol tento systém overený a hlavne dosiahol nesmierny úspech. Pýtate sa prečo? Pretože na takejto online platforme ušetríte nemalé peniaze ako dlžník (malá úroková miera) či zarobíte pekné peniaze ako investor. Poďme sa pozrieť na tento systém bližšie. Počuli ste už niekedy o kolektívnom poskytovaní pôžičiek? Možno áno, možno nie, ale zaručene ste už počuli o crowdfunding-u. Je to spôsob investovania ale aj požičiavania peňazí, ktorý prebieha výlučne online, kde peniaze investujú ale si aj požičiavajú fyzické osoby navzájom. Podstata je v tom, že vy ako záujemca o pôžičku sa registrujete online, zadáte dopyt a viacero investorov Vám ponúkne Vašu vysnenú sumu. Nesmiernou výhodou je minimum čakania, rýchle peniaze a rýchle vybavenie úveru. Na druhej strane, môžete vystupovať aj ako investor kedy vložíte ľubovoľnú sumu, ktorá sa rozdelí medzi dlžníkov a Vy získate peniaze naspäť. V tomto prípade je výhoda to, že Vaše peniaze sú rozdelené medzi viacerích dlžníkov, čiže sa jedná iba o malé riziko, že by ste prišli o svoj vklad. Ak by niektorý dlžník nezaplatil nič spoločnosť PORT System Vám vráti krytie Vašej istiny až do výšky 100% zo záručného fondu. Kolektívne poskytovanie pôžičiek teda nie je iba výstrelkom online sveta, ale aj úspešnou platformou, na ktorej ušetríte nemalé peniaze respektíve zarobíte peniaze naviac.
26.07.2017

Investičné životné poistenie vs. kapitálové životné poistenie

Možno ste sa s oboma týmito pojmami už stretli. A možno nie z dôvodu, že ste nad poistením ešte nikdy neuvažovali. Už samotné slovo poistenie znamená, že človek chce byť pripravený  na rôzne väčšinou nepredvídané životné situácie, ktoré nedokáže zvládnuť sám. Dokáže si rôzne situácie však poistiť tak, že ak nastanú, nemusí sa obávať, kde zoberie peniaze na ich  vyriešenie. Obe poistenia spadajú do životného poistenia. Každý typ má svoje výhody a nevýhody a je len na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Dozviete sa aj prečo by mali ľudia zvážiť tieto možnosti. Práve v tomto článku sa tomu budem venovať, aby sa objasnili základné parametre. V prípade poistnej udalosti sa peniaze z poistného plnenia vyplácajú niekedy neskôr, ako nastane poistná udalosť. Ak potrebujete toto obdobie finančnej potreby v prípade poistnej udalosti vykryť rýchlo, môžete sa spoľahnúť na SMS pôžičky či online pôžičky, a potom budete mať čas čakať, kým budete mať vyplatené poistné plnenie zo svojho poistenia.   Investičné životné poistenie Pri tomto poistení ponúka poisťovňa možnosť zhodnocovať časť svojich vložených prostriedkov prostredníctvom investovania. Poisťovňa prostredníctvom zmluvnej správcovskej spoločnosti nakúpi za peniaze klientov podielové jednotky a kolektívne investuje do podielových fondov. Týmto spôsobom môžete dosiahnuť veľmi zaujímavé zhodnotenie. Môžete si zvoliť vlastnú stratégiu investovania, no všetko riziko padá na stranu poistenca, teda vás v prípade, že sa fondom nedarí. Od vašej investičnej stratégie sa bude odvíjať aj miera zhodnotenia vašich prostriedkov.  Výnos ani hodnota účtu nie sú zaručené. Čím je predpokladaný výnos vyšší, tým väčšie riziko poistenec podstupuje. Je rozumné sledovať, kedy sú priaznivé kurzy na prevod jednotiek do iných fondov, alebo na odkúpenie jednotiek. Ak si budete musieť požičať peniaze, napríklad v čase nepriaznivého vývoja fondov, tak vtedy sú riešením pôžičky. IŽP obsahuje poistenie a sporenie. Poistenie kryje akýkoľvek úraz, ktorý sa vám stane (trvalé následky, práceneschopnosť, hospitalizácia, smrť...) prípadne kritické choroby (najmä tie nevyliečiteľné). Súčasťou poistenia je aj sporenie, takže vám v konečnom dôsledku zostane niečo navyše. Poistné pripoistenia a výšku sumy v prípade poistnej udalosti si určuje poistenec podľa svojich skutočných potrieb na začiatku pri založení poistnej zmluvy. V priebehu trvania poistnej zmluvy si môže mnohé parametre upravovať podľa svojich aktuálnych potrieb, keďže v priebehu života sa životné okolnosti menia a s tým sa menia potreby životného krytia. Napr. študent sa zamestná, vezme si hypotéku, svadba, deti, športy... Môže sa stať, že v práci alebo hocikde inde utrpíte nejaký úraz. Táto poistná udalosť vám neumožní pracovať, a tak prichádzate o podstatnú časť vašich príjmov. Zníženie pravidelného mesačného príjmu, môže vykompenzovať práve včas a dobre uzatvorená poistná zmluva. Ak klient náhodou umrie, ani jeho hypotéka neostane na krku rodine. Investičné životné poistenie sa dá nastaviť aj tak, že sa pri splatení časti hypotéky zníži suma za poistenie a ušetria sa vám tak financie. Ak športujete na rekreačnej úrovni, poisťovne si nerobia starosti. Existujú však aj ľudia, ktorí sú svojim zdravotným stavom alebo svojim zamestnaním či rizikovou športovou aktivitou ťažko, prípadne úplne nepoistiteľní. Vtedy vám môže pomôcť spýtať sa v inej poisťovni, či majú rovnaký názor vo vašom prípade na nepoistiteľnosť. Poisťovne majú rozdiely v postojoch ku konkrétnemu prípadu. Existujú poisťovací agenti, makléri, a finanční poradcovia, ktorí ponúkajú komplexný servis pre zákazníka a spravia prieskum za vás.. Práve touto starostlivosťou sa znižuje riziko nevyplatenia peňazí alebo zlého nastavenia fondov.   Kapitálové životné poistenie Kapitálové životné poistenie nie je v dnešnej dobe aktívne ponúkané. Uzatvára sa na dva konkrétne druhy poistnej udalosti, to je pre prípad smrti a dožitia (konca poistenia) s možnosťou niektorých pripoistení. Čo sa týka výhodnosti a kvality, s investičným životným poistením sa nedá porovnávať. Nie je tak flexibilné v prípade životných zmien. Kapitálové poistenie má garantovanú technickú úrokovú mieru, tú určuje Národná banka Slovenska. Poisťovňa dáva peniaze do svojej technickej rezervy a zhodnotené sú v konzervatívnych štátnych dlhopisoch, pokladničných poukážkach, termínovaných účtoch a pod.. Nejde teda o peniaze rýchlo. Tento produkt bol využívaný najmä vďaka kríze a túžbe ľudí po istotách. Výhodou na starých poistných zmluvách je, že je tam garantovaná vysoká technická úroková miera, akú už v nových zmluvách nenájdete, a garantovaný výnos. Životné poistenie je prostriedok, ako si zabezpečiť kľudný spánok, ak sa vyskytne poistná udalosť. Najvýhodnejšie poistné zmluvy sú uzavreté keď je klient v mladšom veku a ideálne keď je ešte zdravý. Čím je klient starší, tým je pre poisťovňu rizikovejší v tom, že ochorie, preto jeho mesačná splátka poistky je vyššia, ako u mladšieho človeka. Je to individuálna záležitosť a máte možnosť sa zveriť do rúk ľuďom, ktorí sa v tomto obore pohybujú. Ak nechcete alebo nemôžete na peniaze čakať, ideálnym riešením môže byť rýchla pôžička – či už SMS pôžička alebo online pôžička.  
21.03.2018

Nájom vs. pôžička

Ako vyzerá vaša terajšia situácia? Ak momentálne nemáte to šťastie tešiť sa z vlastného bývania, tak pravdepodobne bývate v podnájme. V oboch prípadoch jedna vec ostáva konštantná – mesačne budete odvádzať istú sumu. Mesačná suma nájomného závisí aj od ponúk ale v konečnom dôsledku je iba na vás, kde sa skutočne nasťahujete a koľko mesačne budete platiť. Ak platíte veľa, je rozumné hľadať nájom s nižšou sumou, lebo si treba uvedomiť, že čím sú mesačné poplatky za nájom nižšie, tým viac peňazí mesačne vám ostane. Peniaze nemusia ležať doma, kde nie sú zhodnocované, môžete ich uložiť na miesto, kde budú produkovať výnos. Ak vám mesačne ostávajú peniaze a chcete výnos lepší ako v banke, investujte cez PORT System aj bez skúseností s investovaním. Nedarí sa vám zmeniť bývanie a platíte veľa za nájom? Ak vám mesačný príjem stačí na platenie nájmu, aj ostatných výdavkov, život ide ďalej. Dočasné riešenie vám ale neumožní ušetriť, ak máte výdavky nadoraz. Môže sa stať aj to, že v  prípade nedoplatku na energiách nemáte v tomto prípade vytvorenú finančnú rezervu. Banka vám nízku pôžičku nedá, tam si dokážete požičať iba vyššie sumy peňazí, a s tým súvisí aj dlhšia doba splácania a postupne musíte banke vyššiu sumu aj vrátiť. Na vyriešenie tejto situácie netreba dlho čakať. Ideálnym riešením pre vás, je rýchla pôžička, pretože budete potrebovať peniaze rýchlo. Pôžičkou na mieru si požičiate iba toľko, koľko skutočne potrebujete. Nemusíte nikam chodiť, môžete ju získať z pohodlia domova. Pôžičkou od PORT System si môžete rýchlo pomôcť napríklad aj v prípade potreby splatenia mesačného nájmu. Cez PORT System máte možnosť investovať a rozmnožovať vaše úspory, alebo v prípade potreby vyriešiť nedostatok úspor Online pôžičkami a SMS pôžičkami.
21.03.2018

Prečo sporiť deťom?

Všetkým nám zaleží na našich deťoch a chceme, aby sa mali dobre. Pokiaľ sú deti malé, je práve na rodičoch aby sa postarali o ich úspešný štart do života. Nemáme na mysli len vzdelanie dieťaťa ale aj financie. V budúcnosti sa vám váš potomok určite poďakuje že ste mu pripravilí zopár eur. Jedným z dôvodov prečo začať sporiť deťom už dnes, je fakt, že kým dieťa dosiahne vek, kedy sa bude môcť vlastným úsilím postarať o to, aby bolo finančne nezávislé, budeme náklady na jeho život znášať my jeho rodičia. Od malička po dospelosť bude mať dieťa rôzne finančné nároky. Všetko závisí od toho, čo dieťaťu chceme a dokážeme dať a zabezpečiť, aby sa v živote dokázalo neskôr osamostatniť. Malé deti môžu mať sen navštíviť letný tábor alebo kurz, ktorý im umožní robiť činnosti, ktoré ich bavia. Môžu mať sen ísť v lete cez prázdniny k moru, lebo ich k tomu inšpirovali spolužiaci v škole, ktorí si prázdniny pri mori pochvaľovali. Iné dieťa môže túžiť jazdiť na koni či profesionálne korčuľovať, to všetko chce od nás mať väčšiu finančnú rezervu na to, aby sa deťom ten veľký detský sen niekedy splnil. Navštevovaním krúžku, na ktoré dieťa rado chodí sa vzdeláva a zdokonaľuje v tom, čo má rado. Niektoré krúžky sú finančne náročnejšie, ale je to investícia pre dobrý vývin svojich detí. Staršie deti zvyčajne túžia po nových modeloch telefónov, počítačov a inej elektroniky, iné chcú mať auto a jazdiť. Pokiaľ chceme investovať do vzdelania detí, treba si uvedomiť, že je to investícia do ich lepšej budúcnosti. V prípade, že peniaze na vysokú školu, vlastné bývanie, či iné potreby budú nevyhnutnosť pre ich ďalšie fungovanie, je potrebné mať balík peňazí, z ktorého môžeme čerpať. Vysoké školy sú finančne veľmi náročné. Na vzdelanie vynaložíte tisíce eur. Preto nie je múdre nesporiť a čakať, kým vyrastú a kým nás ich výdavky dobehnú. Dlhodobejším sporením dokážeme v konečnom dôsledku nasporiť viac peňazí. Také sporenie chce viac času, preto by sme mali začať peniaze odkladať ešte keď sú deti malé, lebo máme čas, ktorý v tomto smere plynie pre nás a nie proti nám. Čím je dieťa mladšie, tým môžeme dlhšie sporiť, kým vyrastie, tým viac peňazí môžeme vložiť do sporenia a z dlhodobého hľadiska môže byť sporenie s lepším výnosom, lebo chceme, aby nám tie úspory aj zarábali. Ideálnym riešením popri sporení je investovanie. Investovanie v PORT System ponúka možnosť lepšieho výnosu a sporiteľ vie, kde sú jeho peniaze uložené a ako zarábajú. Je to jednoduché – čím skôr začnete, tým viac peňazí usporíte a o to lepšie sa bude vaše dieťa v budúcnosti mať. Avšak treba si dať pozor na rôzne nevýhodné produkty, akými sú rôzne vkladné knižky a podúčty. Zamestnanec vám určite ponúkne „skvelé“ výhody, no vďaka inflácii peniaze strácajú na hodnote. V živote každého dieťaťa sa vyskytujú nepredvídané výdavky. Každému dieťaťu treba zabezpečiť všetko nevyhnutné pre jeho zdravý vývin a život. Ak nemáme nasporené nič, nemáme z čoho čerpať. Nepredvídané situácie vám dokážu vyriešiť Online pôžičky či SMS pôžičky, ktoré ponúkajú peniaze rýchlo a jednoducho. Každý človek by mal sporiť podľa svojich možností a schopností. Sú obdobia, kedy sa dá sporiť viac, inokedy menej, všetko sa ráta ako plus. Ideálnym riešením je spojenie pôžičky a sporenia. Rýchla pôžička vás môže zachrániť pri akútnej potrebe peňazí, zatiaľ čo sporenie je dlhodobejšou istotou.
21.03.2018

Chcem si požičať: 200 €
Počet dní: 25 dní
Úrok: ? €
Aukčný poplatok: ? €
Základný klient (-0%): ? €
Aukčný popl. po zľave: ? €
Na účet dostanete: ? €
Spolu vrátiť: ? €