Používaním stránok prevádzkovaných PORT system s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Prečo sporiť deťom?

21.03.2018

Všetkým nám zaleží na našich deťoch a chceme, aby sa mali dobre. Pokiaľ sú deti malé, je práve na rodičoch aby sa postarali o ich úspešný štart do života. Nemáme na mysli len vzdelanie dieťaťa ale aj financie. V budúcnosti sa vám váš potomok určite poďakuje že ste mu pripravilí zopár eur.

Jedným z dôvodov prečo začať sporiť deťom už dnes, je fakt, že kým dieťa dosiahne vek, kedy sa bude môcť vlastným úsilím postarať o to, aby bolo finančne nezávislé, budeme náklady na jeho život znášať my jeho rodičia. Od malička po dospelosť bude mať dieťa rôzne finančné nároky. Všetko závisí od toho, čo dieťaťu chceme a dokážeme dať a zabezpečiť, aby sa v živote dokázalo neskôr osamostatniť.

Malé deti môžu mať sen navštíviť letný tábor alebo kurz, ktorý im umožní robiť činnosti, ktoré ich bavia. Môžu mať sen ísť v lete cez prázdniny k moru, lebo ich k tomu inšpirovali spolužiaci v škole, ktorí si prázdniny pri mori pochvaľovali. Iné dieťa môže túžiť jazdiť na koni či profesionálne korčuľovať, to všetko chce od nás mať väčšiu finančnú rezervu na to, aby sa deťom ten veľký detský sen niekedy splnil. Navštevovaním krúžku, na ktoré dieťa rado chodí sa vzdeláva a zdokonaľuje v tom, čo má rado. Niektoré krúžky sú finančne náročnejšie, ale je to investícia pre dobrý vývin svojich detí. Staršie deti zvyčajne túžia po nových modeloch telefónov, počítačov a inej elektroniky, iné chcú mať auto a jazdiť.

Pokiaľ chceme investovať do vzdelania detí, treba si uvedomiť, že je to investícia do ich lepšej budúcnosti. V prípade, že peniaze na vysokú školu, vlastné bývanie, či iné potreby budú nevyhnutnosť pre ich ďalšie fungovanie, je potrebné mať balík peňazí, z ktorého môžeme čerpať. Vysoké školy sú finančne veľmi náročné. Na vzdelanie vynaložíte tisíce eur. Preto nie je múdre nesporiť a čakať, kým vyrastú a kým nás ich výdavky dobehnú.

Dlhodobejším sporením dokážeme v konečnom dôsledku nasporiť viac peňazí. Také sporenie chce viac času, preto by sme mali začať peniaze odkladať ešte keď sú deti malé, lebo máme čas, ktorý v tomto smere plynie pre nás a nie proti nám. Čím je dieťa mladšie, tým môžeme dlhšie sporiť, kým vyrastie, tým viac peňazí môžeme vložiť do sporenia a z dlhodobého hľadiska môže byť sporenie s lepším výnosom, lebo chceme, aby nám tie úspory aj zarábali. Ideálnym riešením popri sporení je investovanie. Investovanie v PORT System ponúka možnosť lepšieho výnosu a sporiteľ vie, kde sú jeho peniaze uložené a ako zarábajú.

Je to jednoduché – čím skôr začnete, tým viac peňazí usporíte a o to lepšie sa bude vaše dieťa v budúcnosti mať. Avšak treba si dať pozor na rôzne nevýhodné produkty, akými sú rôzne vkladné knižky a podúčty. Zamestnanec vám určite ponúkne „skvelé“ výhody, no vďaka inflácii peniaze strácajú na hodnote.

V živote každého dieťaťa sa vyskytujú nepredvídané výdavky. Každému dieťaťu treba zabezpečiť všetko nevyhnutné pre jeho zdravý vývin a život. Ak nemáme nasporené nič, nemáme z čoho čerpať. Nepredvídané situácie vám dokážu vyriešiť Online pôžičky či SMS pôžičky, ktoré ponúkajú peniaze rýchlo a jednoducho.

Každý človek by mal sporiť podľa svojich možností a schopností. Sú obdobia, kedy sa dá sporiť viac, inokedy menej, všetko sa ráta ako plus. Ideálnym riešením je spojenie pôžičky a sporenia. Rýchla pôžička vás môže zachrániť pri akútnej potrebe peňazí, zatiaľ čo sporenie je dlhodobejšou istotou.