Používaním stránok prevádzkovaných PORT system s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Inovatívne investovanie a pôžičky na pár klikov

26.07.2017

V dnešnej dobe vieme vybaviť prakticky všetko online, nemáme problém objednať kvety priateľke či vybaviť dôležité doklady, prečo teda neskúsiť investovať či požičať si online? Rýchla a pritom dobrá pôžička nemusí byť tá, ktorú Vám ponúkne obchodník na pobočke ale tá, ktorú si vyberiete aj vybavíte online. Systém požičiavania si peňazí prostredníctvom internetu funguje už dlhšiu dobu v zahraničí, kde bol tento systém overený a hlavne dosiahol nesmierny úspech. Pýtate sa prečo? Pretože na takejto online platforme ušetríte nemalé peniaze ako dlžník (malá úroková miera) či zarobíte pekné peniaze ako investor. Poďme sa pozrieť na tento systém bližšie.

Počuli ste už niekedy o kolektívnom poskytovaní pôžičiek? Možno áno, možno nie, ale zaručene ste už počuli o crowdfunding-u. Je to spôsob investovania ale aj požičiavania peňazí, ktorý prebieha výlučne online, kde peniaze investujú ale si aj požičiavajú fyzické osoby navzájom. Podstata je v tom, že vy ako záujemca o pôžičku sa registrujete online, zadáte dopyt a viacero investorov Vám ponúkne Vašu vysnenú sumu. Nesmiernou výhodou je minimum čakania, rýchle peniaze a rýchle vybavenie úveru. Na druhej strane, môžete vystupovať aj ako investor kedy vložíte ľubovoľnú sumu, ktorá sa rozdelí medzi dlžníkov a Vy získate peniaze naspäť. V tomto prípade je výhoda to, že Vaše peniaze sú rozdelené medzi viacerích dlžníkov, čiže sa jedná iba o malé riziko, že by ste prišli o svoj vklad. Ak by niektorý dlžník nezaplatil nič spoločnosť PORT System Vám vráti krytie Vašej istiny až do výšky 100% zo záručného fondu.

Kolektívne poskytovanie pôžičiek teda nie je iba výstrelkom online sveta, ale aj úspešnou platformou, na ktorej ušetríte nemalé peniaze respektíve zarobíte peniaze naviac.