Používaním stránok prevádzkovaných PORT system s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Hypotéka pre mladých

21.03.2018

Mladí ľudia majú rôzne sny. Sú ambiciózni a spravia všetko pre to, aby si ich splnili. Či už je to túžba osamostatniť sa a zriadiť si vlastné bývanie, rozbehnúť vlastnú firmu alebo napríklad cestovať, či venovať sa tvorivej činnosti. Poháňa ich vpred túžba, spojená s predstavou, aký je to úžasný pocit, keď sa to podarí zrealizovať. Aká je to voľnosť mať vlastné bývanie a v ňom rozhodovať sám za seba. Vytvoriť si ho podľa svojich predstáv. Jedna vec je pri všetkých týchto snoch spoločná. Ak chcú ísť vlastnou cestou, potrebujú na to peniaze. Často teda hľadajú možnosti, kde si peniaze požičať a pri neodkladných snoch chcú mať tie peniaze rýchlo. Peniaze sú dôležité nielen na plnenie si svojich snov, ale aj na každodenný život. Vlastný vysnívaný byt je možné riešiť hypotékou. A práve hypotéky pre mladých sú čoraz obľúbenejšie, je to investícia, ktorou sa splní váš veľký sen vlastného priestoru pre život! Ale rovnako dôležité je plniť si aj malé sny. Zariadiť si všetko, čo k šťastnému životu človek potrebuje a to vám pomôže zrealizovať pôžička.

Možností je niekoľko – využiť rýchle pôžičky, SMS pôžičky alebo obľúbené online pôžičky, alebo sa rozhodnúť pre hypotéky.

Hypotéky pre mladých sú ohraničené vekom žiadateľa, ktorý má mať od 18 do 35 rokov v čase podania žiadosti. Tieto hypotéky sú podporované štátnym príspevkom, čo je bonusom pre mladých, aby v konečnom dôsledku zaplatili menej peňazí. Toto zvýhodnenie platí počas doby 5 rokov od poskytnutia danej hypotéky. Samozrejme, existujú aj ďalšie podmienky, ktoré záujemca musí spĺňať. Jednou z nich je aj príjmový strop, ktorý nesmie byť prekročený. Pri manželoch sa suma finančného stropu zdvojnásobí. Hypotékou pre mladých sa môže financovať kúpa nehnuteľnosti na bývanie, výstavba alebo rekonštrukcia. Maximálna suma úveru s príspevkom je 50.000 Eur a zároveň sa dá financovať maximálne do 70% hodnoty nehnuteľnosti. Ak časť úveru túto sumu prekračuje, úročí sa štandardnou úrokovou sadzbou bez štátneho príspevku. Od 1. januára 2018 sa podmienky čiastočne zmenili v tom, že banka nebude znižovať každý mesiac splátku o štátny príspevok, ale forma pripisovania štátneho príspevku pre mladých sa mení na daňovo odpočítateľnú položku. Štátny príspevok  sa odráta iba raz ročne, a to tak, že klient zaplatí na dani z príjmov menej, alebo mu daňový úrad vráti preplatok na dani. Preto už hypotéku so štátnym príspevkom pre mladých môžu ponúkať aj ostatné banky, nie len hypotekárne banky.

Mladí ľudia berú hypotéku ako dlhodobý záväzok. Ak je nutné riešiť krátkodobé finančné potreby, ktoré sa nedajú vykryť hypotékou, sú tu dostupné pôžičky. Na rozdiel od hypoték, sú iba krátkodobým záväzkom, zároveň ich vybavíte rýchlo a jednoducho.