Používaním stránok prevádzkovaných PORT system s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Finančný poradca alebo pracovník v banke?

10.02.2018

Počas svojho života sa mnohokrát stane, že potrebujeme poradiť vo veciach finančných alebo poistných, ak potrebujete peniaze rýchlo, tak existujú rôzne rýchle pôžičky, online či SMS pôžičky. Väčšina z nás sa v tomto sektore príliš neorientuje. Každý človek má iné zameranie a preto je možné, že by sme si vlastným pričinením spravili skôr škodu. Našťastie sú tu ľudia, ktorí sa v tomto odvetví pohybujú a čo je najdôležitejšie, majú skúsenosti v danom obore. Kto nám vie ale pomôcť viac a výhodnejšie – finančný poradca alebo pracovník v banke?

Finančný poradca aj pracovník v banke majú vzdelanie, vďaka ktorému nám vedia ponúknuť to pravé pre vás. Je to ale naozaj tak? Kto vám ponúkne lepšie pôžičky?

Treba si uvedomiť, že pracovník v banke je zamestnaný samotnou bankou či poisťovňou. Keďže je táto inštitúcia jeho zamestnávateľom, jeho povinnosťou je robiť to, čo chce ona – predávať jej pôžičky. Vieme, že výhodnosť produktov sa medzi bankami a poisťovňami veľakrát líši. Pracovník v banke vám nepovie, že konkrétny produkt nie je výhodný a že v druhej banke nájde lacnejší. Je zamestnanec a jednoducho musí predávať produkty svojej inštitúcie bez ohľadu na to, či sú výhodné alebo nie. Okrem toho títo pracovníci sú mnohokrát obmedzení iba na jeden druh poistenia, prípadne hypotéky. Ak máte záujem o viac poistení, musíte navštíviť viac pracovníkov, a to je nepohodlné a nepraktické. Finančný poradca nepracuje priamo v banke. Je veľa spoločností, ktoré ponúkajú možnosti finančného poradenstva. Tento pracovník sa zväčša orientuje v celom finančnom portfóliu klienta. Jeden človek teda dokáže zaobstarať všetky produkty, čo oceníte najmä vtedy, keď potrebujete vybaviť viac záležitostí. Okrem toho je finančný poradca samostatná jednotka – pracuje so všetkými bankami a poisťovňami. Vie vám teda povedať, v ktorej inštitúcii je konkrétne poistenie, úver, pôžička či hypotéka najvýhodnejšia. Je platený províziou z predaja. Dokáže vám ušetriť kopu peňazí a času, alebo sa orientuje výhradne na to, že poradí produkt, z ktorého má on najväčší provízny zisk. Ideálne riešenie je, vybrať si človeka, ktorý má dobré referencie, že sú s jeho službami a poradenstvom spokojní iní ľudia. Lebo všetko závisí aj od lojality konkrétneho človeka, nech už pracuje kdekoľvek. Avšak je iba na vás, koho si vyberiete. Či je to finančný konzultant alebo pracovník v banke či poisťovni, vyberajte uvážlivo! Rozhodnutie je iba vo vašich rukách. V každom prípade je dôležité, aby ste si overili, či daná osoba skutočne pracuje pre uvedenú inštitúciu, aby ste nenaleteli podvodníkovi, ktorý príde ku vám domov, a podpíše s vami nevýhodnú zmluvu a ešte vás navyše oberie o peniaze.

Niekedy je málo času na rozhodovanie, a hľadanie správneho poradcu. V takom prípade ušetrite kopec času tým, že môžete získať peniaze online z pohodlia domova.