Používaním stránok prevádzkovaných PORT system s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Ako si najlepšie vybrať investičné životné poistenie

20.10.2017

Investičné životné poistenie je veľmi populárne a ľudia ho často uzatvárajú, ale čo to vlastne je? Vysvetlíme vám to jednoducho a jasne, máte financie ktoré by ste chceli znásobiť. Znamená to, že uzavriete investičné životné poistenie, vložíte tam Vami určenú sumu a počas doby trvania investičného poistenia sa peniaze vkladajú do rôznych aktivít, ktoré vám prinášajú zisk. Investovanie touto formou je dlhodobé, čo znamená že ho uzatvárate na dobu 7 a viac rokov.

Investičné životné poistenie môžeme rozdeliť na poistenie s otvoreným výnosom alebo garantovaným výnosom. Pri garantovanom výnose máte vopred určený percentuálny rast a viete predvídať aké finančné prostriedky môžete za dohodnuté obdobie očakávať. Investovanie s otvoreným výnosom je pre odvážnych ľudí, ktorí radiť riskujú. Je to druh poistenia, v ktorom sa rozhodnete investovať povedzme „do všetkého,“ vzniká tam veľká možnosť nárastu finančných prostriedkov alebo naopak, veľká možnosť straty finančných prostriedkov. Preto je dôležité zhodnotiť, či na to pôjdete pomaly ale isto, alebo budete tlačiť na maximum.

Na Slovensku existuje množstvo poisťovní, ktoré ponúkajú investičné životné poistenie, záleží len na vás ktoré si vyberiete. Tento druh poistenia ponúka veľké množstvo poisťovní. Každá z nich, vo vašom mene investuje do niektorého z investičných fondov alebo iných finančných nástrojov. Pokiaľ teda máte reálny a vážny záujem, vyžiadajte si informácie z každej poisťovne a rozhodnite sa pre tú, ktorá Vám najviac vyhovuje. Ak by ste mali pochybnosť, poisťovne vám vedia zaslať návrh zmluvy a v pohodlí domova sa viete rozhodnúť čo naozaj chcete a čo je pre vás nepotrebné, aby ste vložili peniaze tak, aby ste s tým boli spokojní.

Každé investovanie je určitým spôsobom riziko, poisťovne investujú do rôznych fondov, preto je dôležité uistiť sa, že poisťovňa s ktorou uzatvárate poistenie má určité meno a postavenie na trhu. V prípade, že si nájdete inú spoločnosť, preverte si, či je riadne zapísaná v Obchodnom registri, má sídlo na Slovensku alebo poisťovňu registruje Slovenská národná banka.

Ak si myslíte, že dlhodobé investovanie je pre vás to pravé, teraz máte všetky informácie, ktoré potrebujete. V prípade, ak si to chcete vyskúšať a zistiť priebeh investovania v krátkodobom časovom horizonte, stačí sa u nás registrovať na uvedenom linku https://www.portsystem.sk/investovat.